2013. gada Igaunijas rallija čempioni ar Pirelli

      Ar sesto uzvaru šosezon Georgs Gross (Ford Focus WRC) ir noslēdzis Igaunijas rallija čempionātu. Tikai par 2,4 sekundēm pēdējā ātrumposmā viņam izdevās izcīnīt uzvaru pār otrās dienas Sāremā rallija līderi – Otu Tanaku (Subaru Impreza).

     Otrajā Sāremā rallija dienā sportistiem bija jāaizvada septiņi ātrumposmi. Jau ar dienas pirmo ātrumposmu vadībā izvirzījās pirmās dienas trešās vietas īpašnieks, igaunis Ots Tanaks. Gross šajā ātrumposmā uzrādīja tikai piekto abosolūto laiku un jau nākamajā ātrumposmā bija noslīdējis uz ceturto vietu kopvērtejumā, no Tanaka atpaliekot jau nepilnas 20 sekundes. Cīņu par pirmo trijnieku turpināja arī igauņi Egons Kaurs (Mitsubishi Lancer Evo) un Karls Krūda (Ford Fiesta).

     Tomēr, sākot ar 7. ātrumposmu, Gross atguvās un, uzvarot visos atlikušajos dienas ātrumposmos, pēdējā posmā izrāva uzvaru pār Tanaku. Tādējādi Gross ir uzvarējis visos sešos Igaunijas rallija čempionāta posmos šosezon.

     Līdz ar izcīnīto pirmo vietu N4 grupā Tanaku varam apsveikt ar iegūto N4 čempiona titulu Igaunijas rallija čempionātā.

     Trešo vietu izdevās izcīnīt Karlam Krūdam, kurš no uzvarētāja atpalika par 29,3 sekundēm, savukārt ceturto vietu ieņēma Egons Kaurs.

     Šajā rallijā Pirelli riepas izmēģināt bija nolēmis arī Rainers Aus (Mitsubishi Lancer Evo), kurš jau no rallija sākuma uzrādīja ļoti labus rezultātus, bet pirmās dienas noslēdzošajā, pilsētas posmā, pieļautās kļūdas dēļ atkrita uz 7.vietu un šajā pozīcijā arī finišēja.

Sāremā rallija rezultāti:

1. G.Gross Ford Focus WRC 59:26.8 (Pirelli)
2. O.Tanaks Subaru Impreza +2,4 (Pirelli)
3. K.Krūda Ford Fiesta +29,3
4. E.Kaurs Mitsubishi Lancer Evo X +1:13,4
5. T.Korge Mitsubishi Lancer Evo IX +1:30,5
6. S.Plangi Mitsubishi Lancer Evo X   +1:39,7
7. R.Aus Mitsubishi Lancer Evo IX +1:47,5 (Pirelli)
8. R.Kangur Ford Fiesta R5  +2:12,2
9. R.Muraks Mitsubishi Lancer Evo X +2:30,5
10. M.Abram Mitsubishi Lancer Evo X +3:02,4