Pirelli atgriežas Pasaules rallija čempionātā ar 2014. gadu

      Pirelli ir bijis iesaistīts WRC sacensībās, kopš pašiem pirmsākumiem- 1973. gada un, pēc vairāku gadu ilga pārtraukuma, atkal atgriezīsies nākamajā – 2014. gada sezonā.

      No 2008. līdz 2010. gadam Pirelli bija vienīgais riepu piegādātājs Pasaules rallija čempionātam. Pirelli arī atbalstīja Star Driver programmu un WRC Academy, ar mērķi, atbalstīt jaunās paaudzes braucējus un veicināt panākumus auto sportā.

      Šobrīd, pazīstamais itāļu ražotājs, kas ir arī ekskluzīvais Formula 1 riepu piegādātājs, kopā ar vēl trim riepu ražotājiem, atgriežas WRC, lai kļūtu par oficiālo partneri 2014. gadā.

      Pirelli ir sena un panākumiem bagāta rallija vēsture, piedaloties gan kā vienīgajam piegādātājam, gan konkurējot ar citiem ražotājiem, dažāda līmeņa ralliju sacensībās. Kā liecina fakti, Pirelli ir piedalījies vairāk kā 180 pasaules līmeņa rallija sacensībās.

      Pauls Hemberijs (Paul Hembery), Pirelli autosporta direktors, sacīja: „ Mēs vēlētos pateikties FIA par uzaicinājumu atgriezties rallija pasaulē. Mēs esam ļoti priecīgi atgriezties auto sporta sacensībās, kas mums ir tik pazīstamas un mīļas. Šobrīd, kad Eiropas un Pasaules sacensību noteikumi kļūst arvien ciešāki, lēmums atgriezties tika pieņemts, arī pateicoties mūsu klientu lūgumiem un izrādītajai interesei.

      Šobrīd, mums nav nekādas informācijas vai vienošanās, ar pārējiem trim piegādātājiem, tādēļ mūsu mērķis ir nevis pārspēt citus ražotājus, visās iespējamajās sacensībās, bet gan piedāvāt un nodrošināt vislabāko servisu mūsu klientiem. Mēs esam pārliecināti par mūsu produkcijas lielisko kvalitāti, konkurētspēju un rezultātiem, ko apvienojumā ar jaunākās paaudzes WRC automašīnām, spēsim sasniegt. Riepu ražotājam, rallijs ir lielisks izaicinājums, jo riepas tik testētas un pārbaudītas uz dažādiem ceļu segumiem, pie tam- dažādos klimatiskajos apstākļos.

      Rallijs ir viens no tiem ekstrēmajiem sporta veidiem, kuros katrs centimetrs ir svarīgs, tādēļ riepas ir viens no noteicošajiem faktoriem. Tādēļ, mēs ar nepacietību gaidām šo izaicinājumu, kļūt par vienu no partneriem sacensībās, kurās, pateicoties nemitīgajai izaugsmei un pārbaudījumiem, vēlas piedalīties ikviens riepu ražotājs. „

      Pirelli rallija riepu testēšana turpināsies līdz pat gada beigām, uzlabojot jaunākos P Zero un Scorpion modeļus. Pirelli rallija riepas ir pielāgotas jaunākajiem Pasaules rallija čempionāta noteikumiem, padarot tās izturīgākas un videi draudzīgas, neaizmirstot par labu vadāmību un drošību.

      Lai gan Pirelli šobrīd ir iesaistīts Formula 1 sacensībās, pašos pirmsākumos, kompānija bija aktīvs rallija dalībnieks un atbalstītājs. Pirelli ir sena vēsture arī GT Racing, pavisam nesen veicot lielāko riepu piegādi vienām sacensībām- SPA 24 Hours.

      Žarmo Mahonens (Jarmo Mahonen), FIA Rallija direktors: „ Pirelli atgriešanās WRC ir lielisks jaunums! Un mēs ceram, ka visiem četriem riepu piegādātājiem, tas būs īsts izaicinājums gan sev, gan konkurentiem.„

      Pirmās sacīkstes ar Pirelli, kā riepu piegādātāja dalību notiks 2014. gada 14-19. Janvārī, Montekarlo rallijā.

Vairāk informācijas meklējiet šeit: pirelli.com/wrc