Rallijā Kurzeme 2013 triumfē Gross, Vorobjovs finišē piektais (FOTO, VIDEO)

     Saglabājot kopvērtējuma līderpozīciju visas otrās dienas garumā un uzvarot 3 no 6 ātrumposmiem, uzvaru Kurzemes rallijā sev nodrošināja igaunis Georgs Gross ar Ford Focus WRC automašīnu (Pirelli). Savu tuvāko sekotāju, tautieti Otu Tanaku ar Subaru Impreza (Pirelli) viņš apsteidza par 38,03 sekundēm.

     Tanaks spēja pieradīt savu meistarību dienas pirmajos ātrumposmos, samazinot atstarpi līdz Grosam līdz 5,5 sekundēm, tomēr dienas otrajā pusē, ātrajos ātrumposmos, Gross turpināja palielināt savu pārsvaru. Trešo pozīciju visas dienas garumā stabili noturēja Egons Kaurs ar Mitsubishi Lancer Evo X automašīnu.

     Savukārt 4. – 7. vietas īpašnieki mainījās katrā ātrumposmā. Galvenie pretendenti uz 4. pozīciju bija Sīms Plangi, Martins Kangurs, Vasīlijs Grjazins un Timu Korge, taču, pēc Sīma Plangi izstāšanā pēc 10. ātrumposma un Martina Kangura avārijas 11. ātrumposmā, TOP7 izdevās iespraukties arī latviešiem Jānim Vorobjovam (Pirelli) un Mārtiņam Svilim. Jānis Vorobjovs finišēja piektajā vietā, aiz Vasīlija Grjazina, savukārt Svilis ieņēma septīto vietu aiz igauņa Timu Korges.

     Neveiksmes turpināja vajāt krievu pilotu Alekseju Lukjaņuku (Pirelli), dienu iesācis veiksmīgi, 9. ātrumposmā viņu piemeklēja tehniskas problēmas, savukārt pēc 11. ātrumposma ekipāža paziņoja par izstāšanos sajūga defekta dēļ. Kā iemeslu šī rallija tehniskajām problēmām ASRT komandas vadītājs Ainārs Igaveņš minēja laika trūkumu, nepaspējot līdz galam tehniski savest kārtībā un notestēt automašīnu pēc piedzīvotās avārijas iepriekšējā rallija posmā Lietuvā.
 

     Starp 2WD automašīnām jau dienas pirmajā ātrumposmā vadībā izvirzījās Ralfs Sirmacis (Pirelli). Iepriekšējās dienas 2WD līderis Māris Ķenavs (Pirelli) piedzīvoja vienu neveiksmi pēc otras – sākotnēji servisa parkā aizmirstas ķiveres, bet pēcāk 8. ātrumposmā ekipāžu piemeklēja arī tehniskas ķibeles, kas lika ekipāžai izstāties no turpmākās cīņas. Izstāšanos 2WD klasē piedzīvoja Andis Neikšāns, nolaužot riteni 9. ātrumposmā.

     Savukārt R2 klasē kārtējā pārliecinošā uzvara Ralfa Sirmača kontā, kurš par 42 sekundēm apteidza tuvāko sekotāju igauni Raineru Rohtmetsu un neoficiāli ir kļuvis par R2 klases divkārtējo čemponu. Tikai nedaudz – 1,5 sekundes – igaunim Rohtmetsam zaudēja Kristaps Feldmanis (Pirelli). 

     Latvijas rallija čempionāta absolūtajā ieskaitē ātrākais bija Vasīlijs Grjazins, kuram seko Jānis Vorobjovs, kurš šajā rallijā izcīnījis pirmo vietu LRČ N4 ieskaitē. Trešais LRČ ieskaitē igaunis Timu Korge. Taču par neoficiālo čempionu LRČ N4 klasē ir kļuvis Aivis Egle, kuram šodien 9. vieta absolūti un 3. vieta LRČ N4 klasē.

Rallija Kurzeme rezultāti:

1. G.Gross (A+) 1:03:58.77 
2. O.Tanaks (N4) +38,03
3. E.Kaurs (N4) +1:21.38
4. V.Gryazin (R4) +2:14.36    
5. J.Vorobjovs (N4) +2:45.40 
6. T.Korge (N4) +2:50.15 
7. M.Svilis (A+) +2:58.94 
8. M.Abram(N4) +3:44.61
9. A.Egle(N4) + 3:45.48

10. E.Hermanis(A+) +4:33.84

PKP