Ziema vairs nav aiz kalniem

      Neskatoties uz to, ka likumdošana nosaka, ka automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām no 1. decembra, statistika liecina, ka lielākā daļa Latvijas autovadītāju riepu maiņu veic jau rudenī, vēl pirms ziemas sākuma. Riepu ražotāji iesaka izmantot ziemas riepas tad, kad temperatūra ir sasniegusi +7 grādu atzīmi, jo pie šādas temperatūras vasaras riepas zaudē savu funkcionalitāti. Latvijas klimatiskajos apstākļos vasaras riepas vajadzētu mainīt pret ziemas riepām aptuveni oktobra sākumā vai vidū, tomēr riepu maiņu var veikt arī ātrāk- septembra beigās.

 

Kādēļ domāt par riepu maiņu jau tagad?
 

Cena

     Ņemot vērā, ka ziema vēl nav sākusies, ziemas riepas pieejamas par īpaši draudzīgām cenām un riepu nomaiņa var tikt veikta ļoti ātri, Jums nepieciešamajā laikā, bez ilgu stundu pavadīšanas rindās un „negaidīta” pārsteiguma, ko rada pirmais sniegs vai apledojums.
 

Plašs sortiments

     Svarīgi minēt, ka vēl pirms ziemas sezonas sākuma, riepu centros ir pieejams ļoti plašs riepu sortiments, līdz ar to, speciālisti Jums palīdzēs piemeklēt riepas, kas atbilst Jūsu vajadzībām, vēlmēm un braukšanas paradumiem. Tas nozīmē, ka Jūs nebūsiet spiesti pirkt to, kas palicis pāri vai gaidīt izvēlēto riepu piegādi no ražotāja.
 

Temperatūras izmaiņas

     Mēdz būt maldīgs uzskats, ka nomainot vasaras riepas pret ziemas riepām vēl pirms pastāvīgas ziemas iestāšanās, tās pastiprināti ātri dilst, tomēr svarīgi atcerēties, ka rudenī asfalta segums vairs nav uzkarsis un ziemas riepas ir paredzētas izmantošanai no +7 grādiem līdz bargākajiem ziemas saliem. Pastiprināti ziemas riepas dilst tikai pie augstas temperatūras, +15 un vairāk grādiem. Laicīga riepu nomaiņa un to izmantošana pāris nedēļas, pirms ziemas sezonas sākšanās, nekādi neietekmēs riepu raksturīpašības.
   

 

Pareizo riepu izvēle

     Gadījumā, ja Jūs vēlaties riepu maiņu veikt jau septembrī, speciālisti rekomendē izvēlēties Eiropas tipa riepas, jo tās ir pārliecinošas uz slapjiem ceļiem. Ņemot vērā, ka rudens, mūsu platuma grādos, ir lietains un ceļa segumu klāj slapjās lapas, Eiropas tipa riepas būs pareizā izvēle.
 

     Riepas ar radzēm var tikt izmantotas tikai no 1. oktobra, kā to nosaka likumdošana, savukārt, Skandināvijas tipa riepas ir piemērotas skarbākiem ziemas apstākļiem, jo tām ir mīksts gumijas sastāvs un tās nodrošina lieliskas saķeres īpašības dziļā sniegā.
 

     Ja esat nolēmis ziemas riepu maiņu neatlikt uz pēdējo brīdi, Pirelli Key Point riepu centros ir pieejams visplašākais riepu klāsts Baltijā- sākot ar atjaunotajām riepām un beidzot ar Premuim klases riepām. Mūsu riepu centru speciālisti, izvērtējot Jūsu braukšanas paradumus un vēlmes, piemeklēs visatbilstošākās riepas un nodrošinās vislabāko servisu.

PKP