Auto Bild lielais ziemas riepu tests izmērā 195/65R15 (2013)

Riepu tests vispārākajā pakāpē ar 50 kandidātiem riepu izmēram 195/65R15. Tiek meklēts: Ziemas karalis 2013. 

 

      Visvairāk pārdotais riepu izmērs visu laiku lielākajā riepu testā – tieši pirms ziemas sezonas sākas kustība riepu pārdošanas biznesā. Labi panākumi mūsu mega-testā nodrošina uzvarētājam labu apgrozījumu tirgū, turpretim neveiksme uz ledus un sniega, nozīmē apputēšanu riepu tirgotāju plauktos. Ražotāju un importētāju bieds, autovadītāju nepacietīgi gaidītais: Ultimatīvais AUTO BILD ziemas riepu tests. Šogad mēs uzsākam mūsu ziemas ofensīvu ar 50 kandidātiem ar standarta izmēru 195/65R15, tā saukto „golfa izmēru“.

 

     Pie starta līnijas ir dažādi zīmoli no visiem cenu segmentiem. No A kā Apollo līdz Z kā Zeetex. Tiem jāstājas vienam pret otru vairāk nekā 16 disciplīnās. Kā jau ierasts pēdējos gados, esam ieviesuši divas kvalifikācijas kārtas, kurās tiek izslēgtas riepas ar rupjiem drošības trūkumiem. Tādēļ pirmkārt, kā sava veida drošības kontrolē, mēs mēram bremzēšanas ceļu uz slapja seguma. Pēc pieredzes ar ziemas riepām, šeit tiek atdalīti graudi no pelavām. Tikai 25 labākie „bremzētāji“ nonāk nākamajā kārtā. Tālāk ir runa par drošu apstāšanos uz piebraukta sniega segumu. Un atkal visu nosaka bremzēšanas ceļa garums. Desmit kandidāti ar vismazākajām drošības rezervēm tiek atstumti malā.
 

 

     Beigās paliek 15 kandidāti, kas atbilst vislabākajiem priekšnoteikumiem būt par patiešām labu un drošu ziemas riepu. Kurai no tām ir dotības būt par īstu ziemas karali 2013? Un kura parādīs sevi no labākās puses sadaļā ekspluatācijas izmaksas? Šī testa beigās, mēs to zināsim precīzi. 

 

Secinājumi

 

     Visi 15 kandidāti jau ir uzvarētāji. Tie visi piedāvā labu drošības rezervi kā uz slapja tā uz sniegota seguma. Pavisam pretēji 35 kandidātiem, kas jau iepriekš ir izstājušies ar daļēji nopietniem trūkumiem. Īsteniem ziemas sezonas karaļiem arī testa gala disciplīnās gandrīz nav vājo vietu. Tos sauc Michelin Alpin A4 un Pirelli W210 Snowcontrol 3.

 

LASI VAIRĀK PAR TESTA REZULTĀTIEM PKP.LV